Selectează o Pagină

Magia sărbătorilor de iarnă s-a așternut, astăzi, în clasa a 3-a A. Nașterea Mântuitorul nostru Isus Cristos a fost celebrată azi cu colinde interpretate de micii Paddingtoni. Această sfântă sărbătoare, Crăciunul, reprezintă bucurie, dăruire și timp petrecut alături de familie. Astfel, în această dimineață, ne-am adunat, copii, părinți, doamne învățătoare, să ne bucurăm împreună de spiritul sărbătorilor. Craciunul este pentru totdeauna, nu doar pentru o zi, este dragoste, fericire, dorința de a trăi împreună, toate acestea nu sunt de pus ca niște clopoței, luminițe, beteală, într-o cutie pe raft, binele făcut pentru alții e binele pe care îl faci pentru tine.

Acestea sunt valori pe care încercăm zi de zi să le insuflăm copiilor, esența sărbătorilor, dar și a vieții.

Cu multă caldură în suflete, colectivul clasei a 3-a A, vă urează sărbători binecuvântate!