Selectează o Pagină

Poveste de Crăciun

 

Departe de tot ceea ce este,

Departe de tot ce se vede,

Departe de tot ce se crede,

Noi am ajuns într-o poveste…

Și fără ca lumea să știe

Povestea este o bucurie

Și fără ca lumea s-o vadă,

Fără ca lumea s-o creadă…

Povestea poate să-nvie.

 

Într-un cadru de poveste, elevii clasei pregătitoare C au urcat pe scenă, colindând și recitând în fața celui mai îndrăgit public, familia. Cu multă emoție, blândețe și bucurie, au participat la prima lor serbare școlară, de unde nu a lipsit  nici îndrăgitul Moș Crăciun.

 Povestea „Nașterii Domnului” e vie în inimile acestor mici îngerași, care îl trăiesc pe Isus la tot pasul. Glasurile lor să răsune mereu în inimile noastre, iar noi să nu lăsăm povestea să adoarmă, să nu se stingă, să lăsăm binele să-nvingă!

Suntem recunoscătoare întregului colectiv de părinți pentru că ne-au fost aproape și de această dată. Mulțumim, Pixelle, pentru fotografiile de poveste!

Învățătoarele,

Laura Seres și Anca Robu