Selectează o Pagină

   În cadrul Eco- Concursului ”Bucuriile Toamnei” din proiectul județean ”Festivalul Toamnei”, ediția a XXIV, elevii noștri au participat la toate categoriile proiectului: activități legate de natură, de educație ecologică- în acest sens realizând decorațiuni și exponate din elemente naturale, specifice anotimpului toamna, cât și la secțiunea de desene, picturi sau colaje.

    Proiectul are ca scop dezvoltarea creativității elevilor și participarea la activități educative care vizează cât mai multe domenii artistice și plastice, precum și protejarea mediului înconjurător.

     Premii obținute:

  Secțiunea desene/ picturi- Carțiș Ilinca, cls.a V a B, Premiul I

                                            Copăcean Stefania, cls. a V a B, Premiul II

                                            Roman Iulia, cls a V a B, Mențiune

                                                 prof. coord. Broizan Alina

    Secțiunea eco-exponate- Broizan Mara, cls. a V a A, Premiul III

                                                  prof. coord. Fernea Bianca