Selectează o Pagină

Concursul Testing English Skill (TES), ediția a III-a, proiect în CAER 2024 a ajuns la final cu etapa regională unde au participat elevii calificați la etapa județeană din  următoarele județe: Sălaj, Bihor, Satu-Mare, Maramureș, Arad, Suceava, Cluj și Hunedoara. Coordonatorul acestui concurs regional este Colegiul Național ,,Silvania din Zalău. Competențele lingvistice în limba engleză au fost evaluate în data de 18 aprilie 2024.

      Felicitări elevilor calificați la etapa regională și care au obținut următoarele premii: Costea David, clasa a X-a A, MENȚIUNE (Secțiunea Cultură și civilizație); Giurgiu Maia, clasa a XII-a A, PREMIUL I (Secțiunea Scriere creatoare) și Voicu Tudor, clasa a X-a A, MENȚIUNE ( Secțiunea Traduceri), profesor coordonator- Hoduț Natalia.

      Competiția TES Comp a dorit să le ofere elevilor o alternativă față de examenele existente actualmente ca prim pas în abordarea acestora, să îi motiveze să participe în vederea dezvoltarii abilităților de scriere și comunicare în limba engleză.

autor: Hoduț Natalia