Selectează o Pagină
Luni, 15 octombrie, s-a derulat prima activitate din cadrul Proiectului educativ județean „Adolescența altfel”, aflat în al patrulea an de derulare. Proiectul coordonat de Liceul Tehnologic Sanitar „Vasile Voiculescu”, Oradea vizează completarea educației adolescenților cu un set de abilități de viață necesare acestora în dezvoltarea lor.
Parteneri din acest an sunt Liceul  Teoretic „Aurel Lazăr”,  Liceul Greco-Catolic „Iuliu Maniu”, Școala Gimnazială „Octavian Goga”, Școala Gimnazială „Avram Iancu” din Oradea, iar din județ Școala Gimnazială „Aurel Pop”, Oșorhei, Școala Gimnazială din Vârciorog și Școala Gimnazială din Mihai Bravu. Instituții partenere sunt Inspectoratul de Poliție Județean Bihor, Muzeul Orașului Oradea – Complex cultural și Fundația „EST EUROPA”, din Oradea.

Puteți citi mai multe informații accesând link-ul:

https://infooradea.ro/adolescentii-descopera-oradea-proiect-educativ-ce-vizeaza-completarea-educatiei-adolescentilor/